Wybielanie i skaling

Wybielanie zębów Praga Południe

Zdrowe i białe zęby no najlepsza wizytówka! Niestety obecnie istnieje masa czynników, które sprawiają, że niezwykle trudno zadbać o biel naszego szkliwa. Picie kawy, papierosy, brak czasu na poprawną higienę – to wszystko negatywnie odbija się na naszych zębach, które stają się żółte i nieestetyczne. W Denta Medica mamy rozwiązanie tego problemu! W naszym gabinecie możesz wybrać jedną z dwóch metod. Jeśli zależy Ci na szybkości, możesz zdecydować się na wybielanie lampą. Sam proces trwa około godziny i polega na wyzwoleniu przemian chemicznych w strukturze zębów. Najpierw nakłada się na nie specjalną pastę wybielającą, a następnie oświetla szkliwo lampą UV. Ta metoda jest skuteczna nawet w przypadku mocnych przebarwień, a sam zabieg dobrze jest powtórzyć ok. 2-3 razy dla uzyskania najlepszego efektu. Jeśli Twoje zęby nie są mocno przebarwione, możesz wybrać też metodę nakładkową. Pacjent otrzymuje specjalne nakładki, stworzone indywidualnie dla niego na podstawie wycisku z łuku zębowego. Wybielanie tą metodą trwa ok. 2 tygodni i rozjaśni zęby o 6 tonów – wybielanie lampą UV może zmienić barwę nawet o 10 odcieni. Metoda nakładkowa jest jednak zdecydowanie mniej inwazyjna i polecana pacjentom ze szkliwem cienkim i zębami ze skłonnościami do nadwrażliwości.

 

Samo wybielanie to nie wszystko! Problemy zaczynają się przez gromadzący się kamień nazębny, który nie sposób usunąć domowymi metodami. W Denta Medica wykonujemy także zabieg skalingu – czyli oczyszczania zębów z kamienia. Jego nadmiar prowadzi do rozwoju bakterii próchnicy, a co za tym idzie – nawet do paradontozy! Zabieg przeprowadzamy za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystującego ultradźwięki, czasami też wspierając się metodami manualnymi. Zabiegami uzupełniającymi skaling są:

 

• Piaskowanie – polegające na użyciu specjalnej piaskarki wystrzeliwującej proszek i wodę pod ciśnieniem. Pozwala pozbyć się przebarwień, a także płytki i kamienia nazębnego z miejsc trudno dostępnych.

 

• Fluoryzacja – fluor to pierwiastek niezbędny do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Lakierowanie fluorem mineralizuje zęby oraz zwiększa ich odporność na kwasy wytwarzane przez bakterie próchnicze.

 

Jeśli zależy ci na pięknych i zdrowych zębach, nie czekaj! Brak dbałości o szkliwo może prowadzić do bólu i większych kosztów, dlatego lepiej zapobiegać. Zabiegi skalingu i piaskowania powinno się wykonywać nawet dwa razy do roku – szczególnie w przypadku amatorów kawy i papierosów, bo to u nich najszybciej rozwijają się bakterie i przebarwienia. Jeśli zadbasz odpowiednio wcześnie o profilaktykę, unikniesz nieprzyjemnych zabiegów endodontycznych lub naprawdę wysokich kosztów związanych z umieszczeniem implantu!