Stomatologia dziecięca

 

stomatolog dziecięcy Praga Południe

Odpowiednie nawyki warto kształtować od najmłodszych lat. Niezwykle ważna jest w tym przypadku pierwsza wizyta u stomatologa. Odpowiednie podejście i nastawienie dziecka do leczenia, pozwoli na to, by nie tylko nie bało się dentysty, ale miało świadomość, jak ważne są regularne kontrole w jego gabinecie. Na pierwszą wizytę warto umówić już 18-miesięczne dziecko, co pozwala oswoić je z atmosferą panującą w placówce stomatologicznej. Często wśród dorosłych panuje opinia, że wizyta u stomatologa wiąże się z bólem, stresem, a także jest nieprzyjemną koniecznością. Specjaliści Denta Medica dbają o to, by dziecko zapamiętało swój pierwszy raz na fotelu dentystycznym jak najlepiej. Poprzez profesjonalne, ale ciepłe i podejście do najmłodszych pacjentów, wielu z nich wraca do nas. Warto umówić się na pierwszą wizytę kontrolną jeszcze przed wystąpieniem poważnych problemów – dzięki temu dziecko może zadać pytania naszemu specjaliście, poznać gabinet, a także dowiedzieć się o prawidłowym sposobie mycia ząbków. Dodatkowo szczególną wagę przywiązujemy do leczenia zębów mlecznych. Podejście rodziców jest również bardzo ważne, ponieważ jeżeli nie traktują oni wizyty u stomatologa, jako zła koniecznego, wtedy dziecko nie będzie przejmowało ich zachowania.

 

Wysoko wykwalifikowana kadra Denta Medica oprócz profesjonalizmu, popartego wieloma certyfikatami i dyplomami, a także stałą chęcią rozwoju i aktywnym udziałem w szkoleniach, zapewnia stosowne przygotowanie do leczenia najmłodszych pacjentów. Charakteryzuje się ono ukończeniem specjalistycznych kursów, dających solidną podstawę usprawniającą opiekę nad dziećmi. Oprócz wiedzy dentystycznej na tych kursach nabywamy umiejętności z zakresu psychologii dziecięcej, co pozwala nam na odpowiednie podejście i nie skutkuje traumatycznym przeżyciem ze strony dziecka. Specjaliści Denta Medica doskonale wiedzą, że w przypadku najmłodszych, bardzo istotna jest prewencja, zatem warto od najmłodszych lat oswajać ich z regularnymi wizytami u stomatologa.

 

Nasza klinika stomatologiczna dla dzieci oferuje usługi z zakresu:
• leczenia profilaktycznego (przekazujemy informacje na temat higieny jamy ustnej, eliminujemy kamień i osad z zębów, lakujemy oraz lakierujemy szkliwo)
• leczenia zębów mlecznych
• stomatologii zachowawczej
• ortodoncji
• profilaktyki ortodontycznej

 

Wyróżniamy się najwyższym standardem, nie tylko dlatego, że nasza kadra posiada wysokie kwalifikacje, ale również ze względu na nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy. Pozwala on na precyzyjną diagnozę chorobowo zmienionego miejsca, a także na ustalenie precyzyjnego planu dotyczącego leczenia. Tłumaczymy na czym polega każdy zabieg, stosujemy materiały charakteryzujące się wysoką trwałością, a także dbamy o to, by wszystkie oferowane przez nas czynności były przeprowadzone precyzyjnie, a ich efekty widoczne były przez niezwykle długi czas.
Zabiegi oferowane przez nas są komfortowe i bezbolesne. Poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego, najmłodszy pacjent nie odczuje bólu, a wizyta u stomatologa będzie dla niego czymś, czego nie należy się obawiać.
 
W razie pytań, nasz personel pozostaje do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: Tel.: +48 503-940-779