Implanty zębów

Chirurg stomatolog Praga Południe

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na leczenie ubytków zębowych?
 
Najlepsze rozwiązanie problemów związanych z ubytkami zębowymi jest terapia implantologiczna. Pozwala ona na trwałe odtworzenie brakujących zębów, które charakteryzują się naturalnym wyglądem, co powoduje doskonały efekt estetyczny. Ten sposób leczenia sprawia, że pacjenci odzyskują pełen komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny, a także pozwala uniknąć typowych problemów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi, takimi jak wyjmowanie protez, czy szlifowanie zębów. Metoda ta wykazuje się szczególną użytecznością w przypadku braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego lub niedostatecznego utrzymania protezy ruchomej.
 
Czym jest implant zębowy?
 
Implanty są niewielkich rozmiarów tytanowymi śrubami, które umieszczane są w kościach szczęk. Zastępują korzeń brakującego zęba, a także tworzą podstawę dla nowej, porcelanowej korony zęba. Produkowane są z najwyższej jakości materiałów, nieszkodliwych i akceptowalnych przez organizm człowieka. Nie ulegają również korozji, co znacznie wydłuża czas użyteczności implantu.
 
Jakie są różnice między implantem zębowym, a naturalnym zębem?
 
Naturalny ząb składa się z:
• zębiny, tworzącej rdzeń zęba
• szkliwa
• korzenia
Implant dentystyczny złożony jest z:
• korony, stanowiącej odpowiednik szkliwa
• łącznika, czyli śruby mocującej koronę do implantu, który odpowiada rdzeniowi w naturalnym zębie
• tytanowego implantu wkręcanego bezpośrednio do kości, odpowiadającemu korzeniowi zęba
 
Na czym polega leczenie implantologiczne?
 
Cały proces leczenia implantologicznego oparty jest o zasadę osteointegracji. Oznacza to zdolność kości do wzrastania wokół pewnych, obcych dla organizmu człowieka materiałów, takich jak tytan. Proces trwa zazwyczaj od 3 do 8 miesięcy, a po jego ukończeniu implant nie wykonuje żadnej ruchomości. Kość traktuje implant, jako naturalny korzeń i narasta bezpośrednio na nim, wywołane jest to akceptacją organizmu człowieka, który traktuje tytan jak tkankę właściwą.
 
Jakie są najważniejsze cechy terapii implantologicznej?
 
Implantologia przywraca wygląd, funkcje i wrażliwość naturalnych zębów. Porównując z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi, charakteryzują się:
• minimalizacją zaniku kości wyrostków zębodołowych
• brakiem wymagania szlifowania zdrowych zębów
• zachowaniem stosownego do wieku wyglądu
• zwiększeniem pewności siebie, jednocześnie poprawiając jakość i komfort życia
 
Czy zabieg implantacji jest bolesny?
 
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ze względu na użycie w jego przypadku znieczulenia miejscowego. Teoretycznie implant powinien być niezniszczalny. Trzeba jednak o niego dbać, tak samo jak o naturalnego zęba, zatem by spełniał on swoją rolę, niezbędne jest utrzymanie właściwego poziomu higieny jamy ustnej. Od pacjenta wymagana jest zatem samodyscyplina oraz ścisła współpraca z lekarzem.
 
Dzięki doświadczeniu, a także specjalistycznej wiedzy z zakresu implantologii, specjaliści Denta Medica pomogą Państwu skutecznie pokonać problem ubytków zębowych. Pozwoli to na nowo odkryć definicję pięknego i zdrowego uśmiechu!