Clear Aligner

Clear Aligner Praga Południe

Jeśli odpowiednio wcześnie nie zadbałeś o leczenie wad zgryzu, mogły się one pogłębić. Warto zająć się rozwiązaniem tego problemu – aparaty nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci, także dorośli mogą zdecydować się na wyleczenie wady. Niestety, klasyczne aparaty u dorosłych mogą wywoływać dyskomfort komunikacyjny lub zawodowy. Przecież trudno wyglądać profesjonalnie przed klientem, gdy seplenimy, a z buzi wystają nam druty. Nie wszystko stracone! W Denta Medica rozwiążesz problem wad zgryzu i nie narazisz się na niepotrzebny stres i skrępowanie.

Clear Aligner to nowoczesny aparat ortodontyczny, który niczym nie przypomina zwyczajnych konstrukcji. Po pierwsze – jest zupełnie przezroczysty. Nie ma klasycznych zamków i ligatur, składa się z dwóch nakładek, które powinny być noszone minimum 20 godzin na dobę. Zapewnia nie tylko efektywne leczenie znane z klasycznych aparatów, ale również estetyczny wygląd. Clear Aligner jest również niezwykle wygodny – w przeciwieństwie do klasycznych aparatów, może być zdjęty np. podczas jedzenia posiłku i założony po szczotkowaniu zębów. Sam przezroczysty aparat można czyścić za pomocą pasty i szczoteczki. Zapewnia on niezwykły komfort psychiczny każdemu dorosłemu pacjentowi, który poddaje się leczeniu ortodontycznemu. Nie ogranicza komunikatywności i nie drażnią błony śluzowej jamy ustnej.

Leczenie za pomocą aparatu trwa około trzech miesięcy. Na początku każdego miesiąca pacjent otrzymuje zestaw trzech nakładek o różnym stopniu wywieranej na szkliwo presji. Nakładki mogą być wytwarzane tylko przez profesjonalne i licencjonowane gabinety stomatologiczne. Robione są ze specjalnej, termoformowalnej folii przeźroczystej po uprzedniej cyfrowej analizie stanu uzębienia pacjenta. Następnie pobierane są wyciski robocze, na podstawie których ortodonta formuje odpowiedni kształt aparatu. Przezroczysta konstrukcja proponowana przez Denta Medica to idealne rozwiązanie dla wszystkich biznesmenów i przedstawicieli handlowych, którzy nie moga pozwolic sobie na szkody w wizerunku, a jednocześnie chcą pozbyć się męczącego problemu. Po zdjęciu aparatu stosuje się specjalną szynę retencyjną, która podtrzymuje efekty terapii.